MUREȘ 24H

MUREȘ 24H -Teambuilding în stil hardcore pentru “minionii” de la H2O! ????

Declarația antrenorului nostru, Papp Jocò:

“Mureș 24h este o competiție de alergare sau ciclism montan pe echipe sau individual.

Anduranța în DEX – capacitatea de a rezista la eforturi fizice, răbdare!

O echipă de “minioni” ai clubului H2O Team Tg-Mureș au ales proba de MTB, echipa fiind formată din (în ordine alfabetică ca din catalog????) Albert Edi, Egri Matei, Moldovan Tudor și Oltean Luca, cu emoții și plini de entuziasm, s-au aliniat la linia de start a acestei competiți dedicată celor mai “fit” sportivi din țară.

Aceasta fiind prima întrecere de acest fel la care participă trăirile și sentimentele au fost multe și de multe feluri, la început de extaz, mai apoi de nesiguranță, de frustrare, de empatie, de frica de a nu dezamăgi restul echipei și nu în ultimul rând frica de urs ???? care viziona cursa din tufișuri iar spre dimineață odată cu primele raze de soare au apărut și sentimentele de reușită, de împlinire, oboseala fizică și insomnia au fost înfrânte de euforia victoriei!

Acești copii au arătat o maturitate de neimaginat în luarea deciziilor importante de peste noapte! Au regândit strategia de concurs în funcție de nevoile momentului, s-au ajutat unul pe altul chiar dacă la toți le era extrem de greu și au izbutit!!!

Au parcurs un total de 39 de ture pe traseul de concurs, foarte solicitant pe unele porțiuni, reprezentând 406.5km!!!

Asigurându-și victoria după 23 de ore și 37 de minute!

În calitate de antrenor sunt foarte mândru de rezultatul obținut în concurs dar și mai fericit de rezultatul obținut în afara acestuia!

Sâmbătă dimineața s-au aliniat la start patru copii cu emoții iar duminică dimineața au trecut linia de Sosire patru adolescenți responsabili, cu inițiativă , o ECHIPĂ demn de invidiat. Acestea sunt bazele care formează oameni valoroși,oameni de succes.

Mulțumesc părinților pentru suportul tehnico-gastronomic și galeriei pe toată durata cursei(24h)????????????

Mulțumesc MuresRunners pentru eveniment și promitem că la anul continuăm TeamBuilding-ul cu o echipă mai mare! ????????

Probabil cel mai tehnic traseu de cross triatlon din țară!!!!

Pe traseul pe care se va desfășura Campionatul Mondial de cros triatlon .peste trei săptămâni, a avut loc Campionatul Național de Cros triatlon 2022 organizat de Federația Română de Triatlon.

La categoria Trikids (copii 9-13 ani) am participat cu Căliman Eduard, Suciu Darius, Bartha Tamás, Ioncio Ayan, Damian David, Demián Lilla și Boda Sára, uni dintre ei fiind la prima participare!

La categoria cadeți(14-15 ani) concurând pe traseul de Campionat Mondial, Varga Vivien ocupă un binemeritat loc II ?, Oltean Luca face spectacol pe traseul de ciclism și devine campion național??, iar Bajko Péter termină pe poziția a 9-a.

Luptă acerbă la categoriile de juniori pentru un loc pe lista de start la Campionatul Mondial, la juniori II (16-17 ani), Petrea Ana muncește din greu și termină pe a II-a poziție?,

Ioncio Carina încheie cursa pe un excelent loc 4,ea învingându-și demonii de pe coborâre??

Tamás Eduard avănd de înfruntat “armata lu’ Jozsi de la Poli CJ”? și suferind o accidentare, reușește să termine pe a III-a poziție a podiumului?.

La aceeași categorie au terminat cursa pe poziția a 6-a Matei Egri, el fiind urmat de Albert Eduard pe poziția a 7-a.

La categoria junior I (17-19 ani), Bajko Eszter devine campioană națională!??

Mulțumim celor care au făcut posibil ca acest eveniment să se ridice la acest nivel, mulțumim voluntarilor de pe traseu, mulțumim suporterilor pentru încurajări și nu în ultimul rănd îți mulțumim Albert Kalman pentru amenajarea traseului de ciclism!

Vis devenit realitate!!!

In urmă cu 7-8 ani împreună cu regretatul Pèter(Klosz)eram la Cupa Mondială de Triatlon de la Tiszaùjvàros ,Ungaria,eram în calitate de delegați tehnici,antrenori,șoferi,etc( spioni?)Urmărind concursul de juniori îi spun lui Pèter “Oare vom avea vreo dată o/un sportiv din Tg-Mureș top 10 la un CM?”raspunsul lui a fost unul scurt “muncește pentru visul tău “
La această ediție a Campionatului Mondial de Cros Triatlon organizată la noi acasă, la Tg-Mureș, sportiva noastră, Ana Petrea a reușit să încheie cea mai grea (din toate punctele de vedere) competiție din cariera ei de până acum pe poziția a 8 a la juniori(16-19 ani).Ana este exemplul că performanța academică, ea fiind eleva unui colegiu de top din oraș merge mână în mână cu performanța sportivă. In aceași competiție la categoria juniori masculin Albert Eduard încheiere cursa pe un onorabil şi muncit loc 12.Felicitări maxime.
Mulțumim celor care sunt alături de noi:
#Mureș Runners
#Bioel