MUREȘ 24H
MUREȘ 24H -Teambuilding în stil hardcore pentru “minionii” de la H2O! ![]()
Declarația antrenorului nostru, Papp Jocò:
“Mureș 24h este o competiție de alergare sau ciclism montan pe echipe sau individual.
Anduranța în DEX – capacitatea de a rezista la eforturi fizice, răbdare!
O echipă de “minioni” ai clubului H2O Team Tg-Mureș au ales proba de MTB, echipa fiind formată din (în ordine alfabetică ca din catalog
) Albert Edi, Egri Matei, Moldovan Tudor și Oltean Luca, cu emoții și plini de entuziasm, s-au aliniat la linia de start a acestei competiți dedicată celor mai “fit” sportivi din țară.
Aceasta fiind prima întrecere de acest fel la care participă trăirile și sentimentele au fost multe și de multe feluri, la început de extaz, mai apoi de nesiguranță, de frustrare, de empatie, de frica de a nu dezamăgi restul echipei și nu în ultimul rând frica de urs
care viziona cursa din tufișuri iar spre dimineață odată cu primele raze de soare au apărut și sentimentele de reușită, de împlinire, oboseala fizică și insomnia au fost înfrânte de euforia victoriei!
Acești copii au arătat o maturitate de neimaginat în luarea deciziilor importante de peste noapte! Au regândit strategia de concurs în funcție de nevoile momentului, s-au ajutat unul pe altul chiar dacă la toți le era extrem de greu și au izbutit!!!
Au parcurs un total de 39 de ture pe traseul de concurs, foarte solicitant pe unele porțiuni, reprezentând 406.5km!!!
Asigurându-și victoria după 23 de ore și 37 de minute!
În calitate de antrenor sunt foarte mândru de rezultatul obținut în concurs dar și mai fericit de rezultatul obținut în afara acestuia!
Sâmbătă dimineața s-au aliniat la start patru copii cu emoții iar duminică dimineața au trecut linia de Sosire patru adolescenți responsabili, cu inițiativă , o ECHIPĂ demn de invidiat. Acestea sunt bazele care formează oameni valoroși,oameni de succes.
Mulțumesc părinților pentru suportul tehnico-gastronomic și galeriei pe toată durata cursei(24h)![]()
![]()
![]()
Mulțumesc MuresRunners pentru eveniment și promitem că la anul continuăm TeamBuilding-ul cu o echipă mai mare! ![]()
“


